1. C# – zaczynamy przygodę z programowaniem, instalacja Visual Studio

____________________________

Prosty start z Visual Studio
____________________________

Aby rozpocząć swoją przygodę z programowaniem, musisz najpierw zainstalować sobie środowisko, w którym będzie możliwe tworzenie oprogramowania. Tym środowiskiem jest Visual Studio. Jest to kompletne i darmowe (w wersji Community) środowisko, dzięki któremu możemy nawet tworzyć płatne rozwiązania 🙂

 

1. Pobieranie instalatora
____________________________

Jeśli jesteś gotów, aby zacząć swoją przygodę z programowaniem, masz komputer z systemem Windows oraz 10 GB wolnego miejsca na dysku (najlepiej SSD), to pobierz plik instalacyjny z linku poniżej.

https://visualstudio.microsoft.com/pl/thank-you-downloading-visual-studio/?sku=Community&rel=17

 

Visual Studio jest dość zasobożernym narzędziem. Warto byłoby mieć więc komputer z procesorem klasy Core i5 z co najmniej 8 GB RAM.

 

2. Konfigurowanie składników
____________________________

Po pobraniu pliku instalacyjnego naszym oczom ukaże się okienko, jak poniżej:

Musimy pamiętać, aby w zakładce „Pakiety językowe” odznaczyć język polski i zaznaczyć język angielski. To bardzo ważne, bo wszystkie wpisy będą tu oparte o Visual Studio w języku angielskim.

To wszystko
____________________________

Od tego momentu masz już przygotowane środowisko do budowania aplikacji desktopowych, webowych oraz (po doinstalowaniu pewnych modułów) aplikacji webowych dla systemów Android/iOS/WindowsPhone.

W kolejnej części
Skoncentrujemy się na zbudowaniu funkcjonalnej aplikacji. Poprowadzę Cię przez proces jej tworzenia bez wchodzenia w szczegóły programowania.

Do każdego rozwiązania dodawać będę kompletne kody źródłowe. Wystarczy więc, że je pobierzesz i otworzysz w zainstalowanym środowisku Visual Studio. Wówczas sam zdecydujesz czy chcesz się uczyć programowania czy nie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *